ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

STAROSTWO POWIATOWE W SULĘCINIE
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Instrukcja obsługi BIP

Blok przełączania pomiędzy informacjami aktualnymi i archiwalnymi

Lista informacji

Instrukcja obsługi Biuletynu Informacji Publicznej

Podstawa prawna

Biuletyn Informacji Publicznej (w skrócie BIP), to urzędowy publikator teleinformatyczny służący powszechnemu udostępnianiu informacji publicznej, w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci.
Na system stron BIP składają się strony podmiotowe oraz strona główna BIP prowadzona przez ministra właściwego do spraw informatyzacji https://www.gov.pl/web/bip. Podmiotową stronę BIP musi prowadzić m.in. każdy organ władzy publicznej, urząd oraz instytucja publiczna. Informacje o sprawach publicznych posiadane przez Starostwo Powiatowe w Sulęcinie publikowane są na stronie podmiotowej BIP, prowadzonej przez nas pod adresem: www.bip.powiatsulecinski.pl.
 
BIP został zaprojektowany i funkcjonuje zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (j.t. Dz. U. z 2018 r., poz. 1330  oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. Nr 10, poz. 68).
 
Aktem prawnym regulującym organizację pracy związaną z prowadzeniem BIP jest zarządzenie Starosty Sulęcińskiego nr 4/2019 z dnia 11 stycznia 2019 r. w sprawie przyjęcia ”Zasad wprowadzania i dokonywania zmian treści informacji publicznych udostępnianych w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Sulęcinie” oraz wyznaczenia zespołu redakcyjnego Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Sulęcinie.

Elementy Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Sulęcinie

Struktura naszego Biuletynu oparta jest na stronie głównej (startowej) oraz zbiorze podstron BIP, na których prezentowane są informacje na dany temat. Na układ BIP składają się następujące elementy:
 
Nagłówek BIP – górna, zawsze widoczna część Biuletynu. Jest identyczna zarówno na stronie głównej, jak również na każdej podstronie BIP. Składa się z pola tytułu, w którym znajduje się nazwa podmiotu prowadzącego podmiotową stronę BIP, herbu Powiatu Sulęcińskiego oraz znaku graficznego Biuletynu Informacji Publicznej i godła Polski. Zarówno herb naszego powiatu jak również logo BIP są linkami, których wybór przekierowuje internautę odpowiednio na stronę główną BIP www.bip.powiatsulecinski.pl oraz stronę www.bip.gov.pl. W nagłówku znajduje się menu pomocnicze, które ułatwia odnalezienie strony podmiotowej BIP jednostek organizacyjnych powiatu. W górnej części nagłówka umieszczono ułatwienia dla osób słabowidzących oraz wyszukiwarkę.
Kolumna menu przedmiotowego i podmiotowego – widoczne z lewej strony części BIP, w których wyświetlają się przede wszystkim elementy menu tematycznego (działy, zakładki) w formie opisanych przycisków, ułatwiające przejście do konkretnych zasobów informacyjnych opublikowanych w BIP.
Kolumna menu technicznego – widoczna z lewej strony część BIP na dole, w której wyświetlają się przyciski, ułatwiające przejście do informacji umieszczonych w BIP dotyczących redakcji, rejestru zmian, statystyki, mapy serwisu, instrukcji obsługi BIP oraz obsługi osób niesłyszących
Strona główna – największa, centralnie położona część BIP, służąca do przede wszystkim do prezentacji (wyświetlania) opublikowanych informacji publicznych z wybranych działów (np. akty prawne, nabór kandydatów na wolne stanowiska, zamówienia publiczne), ale także komunikatów technicznych i elementów stałych (godzin pracy wydziałów), a także opisanych banerów rzekierowujących do wybranych serwisów związanych z realizacją różnych zadań powiatu.
Stopka BIP – dolna, zawsze widoczna część Biuletynu. Jest identyczna zarówno na stronie głównej, jak również na każdej podstronie BIP. Jej zawartość związana jest z informacjami dotyczącymi praw autorskich, w ramach których została utworzona strona BIP Starostwa Powiatowego w Sulęcinie.
 
Dokładną strukturę BIP można zobaczyć korzystając z mapy serwisu.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Powiat Sulęciński
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Agnieszka Zmysłowska
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2018-11-13
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Agnieszka Zmysłowska
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2018-11-13 10:04:30
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Agnieszka Zmysłowska
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2018-11-13 10:06:02
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Agnieszka Zmysłowska
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2022-12-07 11:27:03
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
2963 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »