ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu

Nagłówek strony

Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

STAROSTWO POWIATOWE W SULĘCINIE
  • BIP
  • Godło RP
ˆ

Instrukcja obsługi BIP

Blok przełączania pomiędzy informacjami aktualnymi i archiwalnymi

Lista informacji

Instrukcja obsługi Biuletynu Informacji Publicznej

Podstawa prawna

Biuletyn Informacji Publicznej (w skrócie BIP), to urzędowy publikator teleinformatyczny służący powszechnemu udostępnianiu informacji publicznej, w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci.
Na system stron BIP składają się strony podmiotowe oraz strona główna BIP prowadzona przez ministra właściwego do spraw informatyzacji www.bip.gov.pl. Podmiotową stronę BIP musi prowadzić m.in. każdy organ władzy publicznej, urząd oraz instytucja publiczna. Informacje o sprawach publicznych posiadane przez Starostwo Powiatowe w Sulęcinie publikowane są na stronie podmiotowej BIP, prowadzonej przez nas pod adresem: www.bip.powiatsulecinski.pl.
 
BIP został zaprojektowany i funkcjonuje zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (j.t. Dz. U. z 2018 r., poz. 1330  oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. Nr 10, poz. 68).
 
Aktem prawnym regulującym organizację pracy związaną z prowadzeniem BIP jest zarządzenie Starosty Sulęcińskiego nr 44/2018 z dnia 25 maja 2018 roku w sprawie przyjęcia ”Zasad wprowadzania i dokonywania zmian treści informacji publicznych udostępnianych w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Sulęcinie” oraz wyznaczenia zespołu redakcyjnego Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Sulęcinie.

Elementy Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Sulęcinie

Struktura naszego Biuletynu oparta jest na stronie głównej (startowej) oraz zbiorze podstron BIP, na których prezentowane są informacje na dany temat. Na układ BIP składają się następujące elementy:
 
Nagłówek BIP – górna, zawsze widoczna część Biuletynu. Jest identyczna zarówno na stronie głównej, jak również na każdej podstronie BIP. Składa się z pola tytułu, w którym znajduje się nazwa podmiotu prowadzącego podmiotową stronę BIP, herbu Powiatu Sulęcińskiego oraz znaku graficznego Biuletynu Informacji Publicznej i godła Polski. Zarówno herb naszego powiatu jak również logo BIP są linkami, których wybór przekierowuje internautę odpowiednio na stronę główną BIP www.bip.powiatsulecinski.pl oraz stronę www.bip.gov.pl. W nagłówku znajduje się także link do strony internetowej www.powiatsulecinski.pl. oraz menu pomocnicze, które ułatwia odnalezienie strony podmiotowej BIP jednostek organizacyjnych powiatu. W górnej części nagłówka umieszczono ułatwienia dla osób słabowidzących oraz wyszukiwarkę
Kolumna menu przedmiotowego i podmiotowego – widoczne z lewej strony części BIP, w których wyświetlają się przede wszystkim elementy menu tematycznego (działy, zakładki) w formie opisanych przycisków, ułatwiające przejście do konkretnych zasobów informacyjnych opublikowanych w BIP.
Kolumna menu technicznego – widoczna z lewej strony część BIP na dole, w której wyświetlają się przyciski, ułatwiające przejście do informacji umieszczonych w BIP dotyczących redakcji, rejestru zmian, statystyki, mapy serwisu, instrukcji obsługi BIP oraz obsługi osób niesłyszących
Strona główna – największa, centralnie położona część BIP, służąca do przede wszystkim do prezentacji (wyświetlania) opublikowanych informacji publicznych z wybranych działów (np. akty prawne, nabór kandydatów na wolne stanowiska, zamówienia publiczne), ale także komunikatów technicznych i elementów stałych (godzin pracy wydziałów).
Stopka BIP – dolna, zawsze widoczna część Biuletynu. Jest identyczna zarówno na stronie głównej, jak również na każdej podstronie BIP. Jej zawartość związana jest z informacjami dotyczącymi projektu, w ramach którego została utworzona strona BIP Starostwa Powiatowego w Sulęcinie.
 
Dokładną strukturę BIP można zobaczyć korzystając z mapy serwisu.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Powiat Sulęciński
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Agnieszka Zmysłowska
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2018-11-13
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Agnieszka Zmysłowska
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2018-11-13 10:04:30
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Agnieszka Zmysłowska
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2018-11-13 10:06:02
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Agnieszka Zmysłowska
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2018-11-13 09:07:37
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
455 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »