ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

STAROSTWO POWIATOWE W SULĘCINIE
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Rejestr zmian

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Komunikat z dnia 08.02.2024 Grypa Ptaków

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2024-02-08 13:05:34 przez Agnieszka Zmysłowska

Akapit nr - brak tytułu

W związku z Rozporządzeniem Wojewody Lubuskiego z dnia 7 lutego 2024 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu gorzowskiego, miasta Gorzów Wlkp., powiatu sulęcińskiego oraz powiatu międzyrzeckiego (Dz.U. Województwa Lubuskiego  poz. 481) informuję, że ustanowiono obszar zapowietrzony  w powiecie sulęcińskim w gminie Krzeszyce, miejscowości: Kołczyn, Łąków i Rudnica obszar zagrożony w powiecie sulęcińskim w gminie Krzeszyce, miejscowości: Brzozowa, Czartów, Dębokierz, Krzemów, Łukomin, Gra, Studzionka w gminie Lubniewice, miejscowość: Rogi 
W powyższych obszarach obowiązują odpowiednie nakazy i zakazy wyszczególnione w rozporządzeniu.
Dodatkowo na terenie powiatu sulęcińskiego określono obszar szczególne narażony na ryzyko wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) w gospodarstwach, w którym nakazuje się utrzymanie oraz karmienie i pojenie drobiu lub innych ptaków w odosobnieniu, w kurnikach lub innych zamkniętych obiektach budowlanych lub w innym zamkniętym miejscu w gospodarstwie w sposób ograniczający kontakt z ptactwem dzikim.
Nakazy, o których mówi rozporządzenie obowiązują wszystkich mieszkańców oraz osoby przebywające czasowo na obszarze powiatu.   
« powrót do poprzedniej strony