Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

STAROSTWO POWIATOWE W SULĘCINIE
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Ostrzeżenia, komunikaty

Szczegóły informacji

Komunikat - poligon

Informacja ogłoszona dnia 2022-09-30 12:26:44 przez Agnieszka Zmysłowska, informacja należąca do archiwum

Akapit nr 1 - brak tytułu

Informujemy, że w dniach 30 września – 31 grudnia 2022 r. na terenie poligonu Wędrzyn odbywać się będą ćwiczenia wojsk o dużym nasileniu. Strzelania i ćwiczenia odbywać się będą w systemie ciągłym przez całą dobę od poniedziałku do soboty. W związku z powyższym w w/w dniach  obowiązuje kategoryczny zakaz wstępu na teren poligonu, zgodnie z Zarządzeniem Szefa Inspektoratu Szkolenia – Zastępcy Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego Nr20/szkol. z dnia 28 luty 1995 r. Teren poligonu jest oznakowany tablicami:
„TEREN WOJSKOWY WSTĘP WZBRONIONY”
„STÓJ OSTRE STRZELANIA WEJŚCIE GROZI ŚMIERCIĄ”
Zgodnie z przekazanymi informacjami: „Dowództwo Jednostki Wojskowej Nr 1986 Wędrzyn jako gospodarz Poligonu Wojskowego NIE BIERZE NA SIEBIE ODPOWIEDZIALNOŚCI za straty materialne czy wypadki kalectwa lub śmierci, wynikające z nieprzestrzegania powyższego zakazu.”
Zasady wejścia i przebywania na terenie poligonu oraz związane z tym zagrożenia:
  • Obowiązuje kategoryczny zakaz wstępu i przebywania na poligonie osobom cywilnym w celu zbierania jagód, owoców, łowienia ryb, kąpieli w jeziorach oraz przechodzenia i przejazdu przez teren poligonu różnymi pojazdami, zbierania niewybuchów, niewypałów, nie zużytej amunicji, łusek i innych materiałów niebezpiecznych itp.
  •  W przypadku odnalezienia przez osoby które uzyskały zgodę na wejście na teren poligonu niewybuchów, niewypałów, miejsca znalezienia należy w sposób widoczny oznaczyć, a powyższy fakt należy zgłosić do Oficera Dyżurnego Komendy Poligonu.
  • W przypadku odnalezienia niewybuchu poza terenem poligonu fakt ten należy zgłosić do najbliższego Komisariatu Policji.
  • Obowiązuje kategoryczny zakaz niszczenia, dewastowania wszelkich urządzeń poligonowych, a szczególnie tych, które mają wpływ na bezpieczeństwo, takich jak: tablice ostrzegawcze, szlabany, zapory, kosze ostrzegawcze.
  • Miejsca upadków pocisków (kulochwyty strzelnic) jako miejsca szczególnie niebezpieczne są zabronione do wstępu dla wszystkich osób przez okres całego roku.
  • Przebywanie osób cywilnych w obrębie poligonu jest dozwolone tylko na szlakach turystycznych i drogach publicznych za zezwoleniem Komendanta Poligonu.
  • Zezwolenie na przebywanie osób cywilnych, w tym również wojskowych w obrębie poligonu w charakterze prywatnym wydaje tylko Komendant Poligonu.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Powiat Sulęciński
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2022-09-30
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Marzena Kupisz - sam. st. ds. obronnych, OC i ZK
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2022-09-30 12:26:42
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Agnieszka Zmysłowska
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2022-09-30 12:26:44
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Agnieszka Zmysłowska
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2023-08-25 07:56:56
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
482 raz(y)